Tavla Taktikleri – Canlı Tavla Uygulamalarında Kazanma Taktikleri

Tavla Taktikleri

Tavla yediden yetmişe herkesin rahatlıkla kurallarını öğrenip oynayabileceği bir oyun. Eski dönemlerden beri kahvehanelerde oynana bu oyun yeni versiyonuyla sanal ortamlarda oynanıyor. Gerçek ortamın tadını alabileceğiniz sanal ortamların en temel avantajı istediğiniz yer ve mekanda hiç daralmadan oynayabilmeniz. Tavla oynarken sürekli kaybettiğinizi düşünüyor ve şansız olduğunuzu düşünüyorsanız tavla taktiklerini öğrenerek şeytanın bacağını kırabilirsiniz. Tavla taktikleri neler, kişi hangi kurallara uyduğunda kazanabilir veya hangi durumlar kişinin kaybetmesine neden olur diyorsanız kısaca tavla taktiklerinden bahsederek bu alanda başarılı olmanıza yardımcı olalım. İşte tavla taktikleri.

#
Casino Siteleri
Üyelik Bonusu
Puan
Siteye Git
1
3365 TL %100
5.0⭐
2
300 TL Bedava Bonus
4.9⭐
3
9999 TL %100
4.8⭐
4
10000 TL %200
4.7⭐
5
5000 TL %100
4.6⭐
6
6000 TL %100
4.5⭐
7
3400 TL %200
4.4⭐
8
1000 TL %100 Nakit
4.3⭐
9
5000 TL %100 Bonus
4.2⭐
10
1500 TL %100
4.1⭐
11
4444 TL %100
4.0⭐
Tavla Taktikleri
Tavla Taktikleri

Tavla Oynama Taktiği

  • Çeşitleme taktiğini kullanarak tam kaybettim dediğiniz anda kazandığınıza şahit olabilirsiniz. Çünkü çeşitlendirme taktiği yuvaların farklı bölmelerine pulların dağınık şekilde yerleştirilmesidir. Rakibin pulları hanesinde sıralı bir şekilde bulunurken sizi pullar dışarıda sergilenir gibi dizilmeli. Bu şekilde rakibin her hamlesi risk altındayken sizin kaybetme ihtimaliniz ortadan kalkmış oluyor.
  • Kısıtlama taktiği: Bu taktik genelde üç hanesi kapalı olacak şekilde kullanılıyor. Yani kişinin en az üç kapısı kapalı olunca kişi rakibinin pullarını kısıtlama yöntemiyle kırabilir. Bu taktiğin diğer adı aynı zara yatma. Rakibiniz adımlarını takip ederek onu köşeye sıkıştırmayı başarmalısınız. Taktiğin gerçekleşebilmesi için matematik becerinizin gelişmiş olması gerekiyor. Çünkü rakibin her adımı sizi atağa getirecek ve kapıları kapatma yoluna gideceksiniz.
  • Altın kapı veya 5 kapı taktiği: Bu taktik oyunun seyrini değiştirdiği için büyük öneme sahip. Kişi rakibinin 5 kapısını işgal etmek için uğraşır ve aynı esnada kendi 5 kapısının kapalı bir şekilde durmasını sağlar. Muhafaza edilen kapılar rakibin kapılarını kırmak için üstünlük sağlar. Bu taktik hayati önem taşıdığı için ünlü turnuvacılar taktik üzerine kitap dahi yazmış. Şimdi taktiğin ne derece önemli olduğunu algıladınız mı?

Altın kapı taktiği uygulandığı zaman rakibiniz ne derece iyi zar sallıyor olsa dahi yine de kaybetmeye mahkumdur çünkü üstünlük sizde.

Tavla taktikleri bu şekilde karşımıza çıkıyor. Bu maddelerinde dışında kalan minik bir taktik daha bulunuyor o da zar sallama. İyi şekilde zar sallayan kişilerin tavlada kazanma ihtimallerinin biraz daha yüksek olduğunu belirtelim. Bunun için de matematik becerisi ve el becerisi gerekli. Mesela kişi elin nasıl hareket ettiğini planlayarak veya kendine uygun şekilde tasarlayarak saniye tutup attığında zarın ne şekilde geleceğini tahmin edebilir. Tabi bazı kişiler bunu zar tutma ile bağdaştırsa da asla zar tutma değildir. Nano Cosmos firması ile asla hile yapılamayan bu oyun oldukça güvenlidir.

Siteye Kaydol

Tavla oynamak eğlenceli vakit geçirmek adına tercih ediliyor ancak günümüzde sanal paralı tavla oyunlarının mevcut olması tavla oynamayı para kazanma ile bağdaştırıyor. İyi şekilde oynayarak tavladan para kazanabilir ve eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Tavla çoğu zaman kazandıran bir oyun olsa da bazen kaybetmenize de neden olabilir. Bu nedenle tavla oynarken hırsa kapılmadan sakin ve düşünerek hareket etmek gerekir. Bu şekilde hareket edince kazanma ihtimali artacaktır.