Tombala Kuralları – Canlı Tombala Oynama Kuralları

Tombala

19.yüzyılda ortaya çıkmış ve 1960 lı yıllarda en fazla oynanan oyunlar arasındadır. Oyunun bu kadar sevilmesinin sebebi ailecek basit bir şekilde oynanması gelmektedir. Tombala birçok oyunun temelini oluşturmuştur. Şuan birçok piyango dairesinde oyunların çoğu tombala sistemi ile oynanmaktadır. Ancak eski dönemlerdeki torba veya kutudan sayı çekmek yerine otomatik makineler tarafından sayılar belirlenmektedir. Oyun genel olarak bir çok kişi tarafından bilinse de bazı özel Tombala kuralları da mevcuttur. Şimdi sizlere bunlardan bahsedelim;

#
Casino Siteleri
Üyelik Bonusu
Puan
Siteye Git
1
3365 TL %100
5.0⭐
2
300 TL Bedava Bonus
4.9⭐
3
9999 TL %100
4.8⭐
4
10000 TL %200
4.7⭐
5
5000 TL %100
4.6⭐
6
6000 TL %100
4.5⭐
7
3400 TL %200
4.4⭐
8
1000 TL %100 Nakit
4.3⭐
9
5000 TL %100 Bonus
4.2⭐
10
1500 TL %100
4.1⭐
11
4444 TL %100
4.0⭐
Tombala Kurallari
Tombala Kurallari

Tombala Nerede Oynanır?

Tombala oynanmak için özel bir alana ihtiyaç duyulmamaktadır. Elinizde oyun materyalleri yani sayıla ve sayıların yazılı olduğu kartların olması yeterlidir. Bunlar bulunduğu sürece istenilen yerde oyun oynanabilmektedir. Oyun ilk çıktığı dönemlerde genellikle evlerde oynanmaya başlanmıştır. Oyunca kitlesi ise kalabalık aileler olmuştur. Bu aileler kendi aralarında oynayarak kaliteli vakit geçirmişlerdir. Ancak yıllar geçtikçe oyunlar daha çok gazinolarda oynanmaya başlanmıştır. Dünyada birçok ülkede gazinolarda oyuncular tarafından zevkle oynanmıştır. Nano Cosmos gibi firmalar da canlı oyunu her zaman dinamik ve kaliteli sunmuştur.

Tombala Kuralları

Tombala oyunu genel hatları bakımından basit oyunlar kategorisinde yer almaktadır. Oyunun genelinde oyunculara üzerinden 3 sıralı kartlar dağıtılı bu kartların belirli bölümlerin de 1 den 99 a kadar sayı bulunmaktadır. Oyunu yöneten kişi ise torbadan bir sayı çekerek sesli bir şekilde okur. Oyuncular ise bu sayılardan öndelerinde bulunan kağıtta var ise üstlerini kapatılar. Oyun kartlarda bulunan rakamları ilk bitiren oyuncu tarafından kazanılmış olur. Tombala taktikleri de oldukça kolaydır. Oyunun genel kuralları arasında:

Siteye Kaydol
  1. Oyunculardan biri çinko yaptığında 1.veya 2.çinko diye bunu bildirmeleri gerekir.
  2. Oyuncuların kartlarında bulunan sayıları düzgün dinleyerek doğru kapatmaları gerekir.
  3. Her sayı çekilişinde sayıların bulunduğu torbanın karıştırılması.

Bu ve bunun gibi birçok basit kural bulunmaktadır.

  • Çinko: Belirli bir satırdaki bütün sayıların bilinmesidir.Eğer tek satırdakiler biterse 1.çinko bununla beraber 2.satırda tamamlanırsa 2.çinko denir.
  • Tombala:Oyununda 1.ve 2. Çinkolar yapıldıktan sonra kalan son satırında diğer rakip oyunculardan daha önce bitirmesidir.

Yılbaşı Akşamlarının Vazgeçilmezi Tombala

Tombala bizim toplulumuzda ailecek oynanan oyunlar arasında bulunmaktadır. Özellikle ramazan akşamlarında ve yılbaşı akşamlarında oynanmaktadır. Oyundaki aktif oyuncu sayısı ise en fazla 20 ile kısıtlanmıştır. Çünkü o kadar kağıt bulunmaktadır. Yılbaşı akşamlarında ise diğer ülkelerden farklı olarak ülkemizde bir klasik olmuş ve birçok alile tarafından oynanmıştır. Bu kadar çok sevilmesini başka bir sebebi ise oyuncu yaş aralığının çok fazla olmasıdır. Oyunu 7 yaşındanki bir çocuk da 70 yaşındaki bir bireyde oynayabilmektedir.

Tombala Kuralları İle Para Kazanılır mı?

Tombala 19.yüzyıla girdikten sonra birçok gazinoda oynanmaya başlamıştır. Oyunun genel mantığı kolay olduğu için gazinolara yeni gelen birçok kullanıcı tarafından ilk oynanan oyunlar arasından bulunmaktadır. Tombala oyunundan para kazanabilmek için yapılması gereken daha fazla kart almalıdır. Çünkü ne kadar çok kart alınırsa o kadar fazla kazanma şansı artmaktadır. Oyun bunun dışında tamamen dünyanın en çok şans gerektiren oyunları arasında bulmaktadır. Eğer doğru kart alınarak şans eseri güzel numaralar bulunursa başarılı bir şekilde oyundan para kazanılabiir.

Siteye Kaydol